A Sejtek rejtélye, avagy...

Hajnal Claudia
2023. 06. 03. 05:50:50
A Sejtek rejtélye, avagy...

Szervezetünk Építőköveinek Megfejtése

A sejt a szervezetünk alapvető építőköve és legkisebb önálló egysége. Lenyűgöző működése hatással van az életünkre.

Testünkben több 10 billió sejt található, és mindannyiunknak különféle típusú sejtjeink vannak, például izomsejtek, csontsejtek, idegsejtek, bőrsejtek stb.

Az emberi szervezetben nagyjából 2-3 millió sejt pusztulhat el percenként.

Akár hogy is van, azért ez nem kevés. Sőt... 

Hogyan lehet biztosítani, hogy ez ne így legyen?

 

A válasz egyszerű: sehogy, hiszen ez egy teljesen normális folyamat, mivel vannak fiatalabb és vannak öregebb sejtjeink. 

A sejtpusztulási folyamat kétféle módon történhet: 

  1. normál esetben a szervezet ezt könnyen és természetes módon kezeli, észre sem vesszük, illetve
  2. rendellenes módon: ez akkor következik be, amikor különböző betegségek felütik fejüket és nem kívánt dolgokkal küzd a szervezet. Itt a legkisebb dolgoktól a legnagyobb egészségi kihívásig minden előfordulhat (pl.: stressz, hajhullás, étvágytalanság, ízületi gyulladás, nőgyógyászati gondok, candida, terméketlenség, fáradtság, kimerültség, magas vérnyomás, cukorbetegség, autoimmun betegség, emésztési gondok, daganatos betegségek stb.)

 

A sejtek rendszeres cseréje és pusztulása természetes folyamat és része az egészséges szövetek fenntartásának és az új sejtek létrehozásában. Ez az összességében dinamikus folyamat az életünk része.

Életminőségünk szempontjából azonban nem mindegy, hogy milyen minőségű és életképességű sejt születik újjá. Ez az, amire érdemes nagyobb figyelmet fordítani, hiszen MI magunk is tehetünk érte.


A sejt két fő részből áll: a sejtmagból és a sejtplazmából.

A sejtmag tartalmazza az örökítőanyagunkat, azaz az DNS-t, amely az örökített információk tárolásáért felelős. Az örökítőanyag határozza meg a sejt működését és az általa kifejtett funkciókat.

A sejtplazma a sejtmagot körülvevő folyékony anyag, amelyben számos fontos sejtszervecske található. Ezek végzik a sejt anyagcsere-folyamatait, például az energia előállítását, a fehérjeszintézist és az anyagok szállítását a sejtben.

 

A sejtek sokféle működést végeznek:

  • az izomsejtek összehúzódását;
  • a neuronok például az agyban az elektromos impulzusok továbbításáért felelősek,
  • a bőrsejtek pedig a testünk védelmét látják el.

A sejtek közötti kommunikáció és az egymással való együttműködés rendkívül fontos az élet fenntartásához: a szívsejtek összehangoltan dolgoznak, hogy a szívünk megfelelően pumpálja a vért, és a vérsejtek oxigént szállítanak a sejtekhez.

 

A sejteknek az élet minden szintjén alapvető szerepe van!

Az egyszerűbb élőlényeknél - például a baktériumoknál - egyetlen sejt látja el az összes szükséges funkciót.


 

Az emberekben például a sejtek specializálódtak és különböző feladatokat látnak el. A sejtek egymással együttműködve alkotják a szerveket és szöveteket, amelyek lehetővé teszik az élet számos megnyilvánulását.

Az életünkre gyakorolt hatását tekintve a sejtek kritikus jelentőségűek. Az egészséges sejtek és azok megfelelő működése elengedhetetlen a szervezet normális működéséhez és az egészség fenntartásához.

Például

  • az immunrendszerünkben található sejtek felelősek a kórokozókkal és az idegen anyagokkal szembeni védelemért, míg
  • az emésztőrendszerünkben lévő sejtek segítenek az élelmiszer emésztésében és a tápanyagok felszívásában.

 

Azonban a sejtek hibás működése vagy sérülése számos betegség kialakulásához vezethet.

A daganatos betegségek egyik fő jellemzője az, hogy az érintett sejtek kontroll nélkül elszaporodnak, ami megzavarja a szervezet egyensúlyát. Az öregedés folyamán is megfigyelhető, hogy a sejtek fokozatosan veszítenek a működési hatékonyságukból, ami a testünk öregedéséhez és a különböző betegségek kockázatának növekedéséhez vezethet.

 

Láthatjuk tehát azt, ahogy a háznak a tégla, úgy az emberi szervezetnek az építőköve: a sejt.

 

A sejtek komplexitása és működése azonban még mindig számos rejtélyt tartalmaz, amelyeket a tudósok folyamatosan kutatnak.

Addig is amíg több információnk lesz a tudósok által, érdemes a szabad gyökök káros hatásait mérsékelni és természetes módon segíteni a sejtjeink optimális működését, hogy azok egyensúlyban tartsanak bennünket.


 

Milyen természetes módon lehet a sejtmegújító folyamatot támogatni? 

 

1. Az antioxidánsok segítenek csökkenteni a szervezetben kialakuló káros szabad gyökök hatásait. A szabad gyökök károsíthatják a sejtek szerkezetét és funkcióját. Ilyen például a C-vitamin, E-vitamin, béta-karotin, szelén és cink.

2. Az Omega-3 zsírsavak esszenciális zsírsavak, amelyek segíthetnek a sejtmembránok rugalmasságának fenntartásában és az idegsejtek egészségének támogatásában. Tengeri halakban: lazacban, heringben és tonhalban találhatók meg.

3. A kurkuma segítségével, amely egy sárgás fűszer és a kurkumin nevű hatóanyagot tartalmazza. A kurkumin gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatású, és számos tanulmány szerint védelmet nyújthat a sejtek számára.

4. Spirulina és Chlorella algával, mert gazdagok tápanyagokban, vitaminokban, ásványi anyagokban és antioxidánsokban. A spirulina és chlorella fogyasztása hozzájárulhat a sejtek vitalitásának és egészségének javításához.

 

Támogasd a sejtek jólétét és egészségét az egyszerűen elérhető természetes megoldásokkal! 

 

Fedezz fel antioxidánsokat, hatékony módszereket és tápláló étrendet, amelyekkel hozzájárulhatsz sejtjeid optimális működéséhez és teljesítőképességéhezsmiley

 

Forrás:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11773609/

Kapcsolódó termékek

Zinzino Balance Oil+ olaj narancs-citrom-menta, 300 ml

18.471 Ft
Kívánságlistára teszem

Imunex Alga komplex, 180 db

12.971 Ft
Kívánságlistára teszem

Zinzino X-Tend immunerősítő, 60 db

15.171 Ft
Kívánságlistára teszem

MANNAVITA Máriatövis + Búzafű + Chlorella + Lucuma (DETOX MESTER), 200 g

8.971 Ft
Kívánságlistára teszem

ZINOBIOTIC+ teljesen természetes élelmi rost-keverék, 180 g

16.171 Ft
Kívánságlistára teszem