Leírás
A maca gyökér egy természetes támogatás a mindennapi energiaszint növelésére és a hormonális egyensúly támogatására.
Ez az ősi növény számos jótékony hatással rendelkezik.
NETAMIN Maca Gyökér kivonat kapszula - adaptogén növény
A maca gyökér egyik legfontosabb előnye, hogy nemcsak az energiaszintet növeli, hanem az adaptogén hatásának köszönhetően segít a stressz kezelésében is. Ez különösen fontos, mivel a mindennapi életben tapasztalt túlzott stressz hatással lehet a hormonális egyensúlyra és az általános közérzetre.
Ha természetes módon szeretnél többet kihozni a napjaidból, a maca gyökér lehet a megfelelő választás számodra.
Mire jó a maca gyökér?
- Támogathatja a fizikai és szellemi teljesítményt
- A férfi és női reprodukciós szervek működését, szexuális vágyat támogathatja,
- Cikluszavarok esetén ajánlott,
- PMS és menstruációs fájdalmak esetén,
- Szabálytalan menstruációkor,
- Hormonzavar esetén (ösztrogén dominancia),
- Csontritkulás esetén a csontképzés folyamatát támogathatja
- Csökkenti a hőhullámokat,
- Mérsékelheti az éjszakai izzadást,
- A fejfájást minimalizálhatja,
- Idegességet csökkenti,
- A koncentrációt javíthatja
- Növeli az energiaszintet,
- Fokozza a nemi vágyat.
Összetevők:
maca (Lepidium meyenii) gyökér kivonat, növényi kapszula (hidroxipropil-metilcellulóz), tömegnövelő szer (maltodextrin), csomósodást gátló anyagok (szilícium-dioxid, zsírsavak magnéziumsói).
Kiszerelés: 60 db
Hatóanyag |
A napi adag tartalmaz (1 kapszula) |
*NRV% |
Maca gyökér kivonat (4:1 arányú kivonat) |
500 mg |
- |
Mit érdemes tudni a Netamin Maca gyökér kivonat kapszuláról?
Maca gyökér 4:1 arányú kivonata: 1 kapszula 2000 mg Maca gyökér pornak megfelelő mennyiséget jelent.
A termék 100% növényi eredetű, beleértve a kapszulahéjat is.
Milyen hatóanyagok találhatóak a maca gyökérben?
- Bioaktív anyagok
- Makrotápanyatok
- Mikrotápanyagok keverékét tartalmazza
Maca gyökér hatóanyagai:
- Macaridin
- Macaének (telítetlen zsírsavak)
- Macamidok
- Maca alkaloidok
- Antioxidáns növényi vegyületek: glükozinolátok, polifenolok, szterolok,
- Kálcium, foszfor, kálium, magnézium jelentős mennyiségben
- Vas, cink, réz, mangán,C-vitamin, B1-vitamin, B2-vitamin, B3-vitamin.
Ajánlott napi mennyiség:
- Napi 1 kapszula szedése javasolt bő folyadékkal, lehetőleg étkezés közben.
- Kutatások szerint legalább 6-8 hétig ajánlott a szedése, hogy felmérhető legyen hatással van-e a szervezetre.
- Legideálisabb kúraszerűen alkalmazni legalább 4 hónapig, majd 2 hét szünetet tartani.
Figyelmeztetés:
- Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl!
- Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet és az egészséges életmódot!
- Várandósság és szoptatás idején fogyasztása tilos!
- Gyermekek elől elzárva tartandó.
- Lehetséges mellékhatások enyhék és ritkán fordulhatnak elő: fejfájás, emésztőrendszeri panaszok, álmatlanság, hangulatingadozások (ezek a fogyasztók szubjektív visszajelzéseiből származnak).
Tárolás: Száraz, hűvös helyen, napfénytől védett helyen, 25°C fok alatt.
OGYÉI szám: 34580/2024
Mit jelent az OGYÉI szám? Azt, hogy a termék a jogszabályi előírásoknak megfelelve be lett jelentve az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetnél mint étrend-kiegészítő készítmény. A Netamin termékek minden esetben magas minőség-biztosítási követelmények mellett, kiváló alapanyagokból készülnek a Te egészségedért.
Fedezd fel az inkák titkos energiabombáját!
A maca gyökér (Lepidium meyenii, perui zsázsa) az Andok magaslatain, 4000 méter felett növekszik, dacolva a zord időjárási viszonyokkal. Nem véletlen, hogy az inkák már évezredekkel ezelőtt is szuperélelmiszerként fogyasztották – energiát adott, fokozta az állóképességet és támogatta a termékenységet.
A perui őslakosok kincsként tekintettek rá, hiszen tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal és aminosavakkal, amelyek feltöltenek életerővel. Sokan hisznek benne, hogy javítja a szellemi frissességet, ezért „perui ginzengnek” is nevezik.
A maca gyökeret már az ősi időkben is természetes vágyfokozónak tartották, amit férfiak és nők egyaránt használtak a libidó és a teljesítmény támogatására. Manapság is népszerű természetes afrodiziákum!
A maca – természetes támogatás a stressz ellen
A maca egy adaptogén gyógynövény, ami segít egyensúlyban tartani a szervezet működését, így ellenállóbb lehet a stressz hatásaival szemben.
A stressz kétélű fegyver: ha túl kevés, unalmasak a mindennapok, ha túl sok, felőröl. Az ideális az lenne, ha csak annyira pörgetne fel, hogy motivált maradjunk.
Amikor stressz ér, a test beindítja a HPA-tengelyt (hipotalamusz-agyalapi mirigy-mellékvese rendszer), ami eláraszt adrenalinnal és kortizollal (a stresszhormon).
A maca azonban segíthet ennek szabályozásában: kutatások szerint csökkentheti a kortizolszintet, miközben növeli a dopamin (boldogsághormon) termelődését. Így hozzájárulhat a nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb közérzethez.
Tápanyagdús szuperélelmiszer – igazi energiabomba!
A maca gyökér nem véletlenül kapta meg a szuperétel címkét – tele van értékes tápanyagokkal, amik feltöltenek energiával és támogatják a szervezetet.
A szárított maca gyökér 13-16% fehérjét és 8,5% rostot tartalmaz, emellett 19 esszenciális aminosav, A-, B1-, B2-, B3-, C- és D-vitamin, valamint ásványi anyagok, mint vas, magnézium, réz, cink, nátrium, kálium és kalcium is megtalálható benne. Ezen kívül olyan különleges vegyületeket is tartalmaz, mint a makaén és a makamid, amelyek a maca egyedi tulajdonságaiért felelősek.
Ráadásul a maca egy adaptogén gyógynövény, ami azt jelenti, hogy segít a testnek alkalmazkodni a fizikai és szellemi kihívásokhoz, így jobban bírható a terhelés és a stressz is.
Mit mond a tudomány a Maca gyökérről?
A maca gyökeret nemcsak évszázadok óta használják, hanem a modern tudomány is egyre többet foglalkozik vele. A PubMed adatbázisában több száz kutatás található, amelyek a maca különféle pozitív hatásait vizsgálják – a sportteljesítmény javításától kezdve az agyműködés és memória támogatásán át egészen a termékenység fokozásáig.
Bár az összes kutatást most nem soroljuk fel, három kiemelkedő területet mindenképp érdemes megemlíteni:
I. Több energia, jobb teljesítmény – természetesen!
Az andoki indiánok régóta használják a maca gyökeret vitalizálóként, főleg betegségek után, hogy gyorsabban visszanyerjék erejüket. Az inkák harc előtt fogyasztották, hogy növeljék az állóképességüket.
A modern kutatások igazolták, hogy a maca valóban segíthet a fizikai teljesítmény fokozásában. Egy 2009-es tanulmány szerint azok a kerékpárosok, akik 14 napig maca kivonatot szedtek, rövidebb idő alatt teljesítették ugyanazt a távot.
A maca nemcsak a testet, hanem az elmét is támogatja. Tanulmányok szerint hozzájárul az egészséges energiatermelő folyamatokhoz a sejtekben, így javíthatja a koncentrációt, a memóriát és a tanulási képességeket.
Ha tehát természetes módon szeretnéd felturbózni az energiád és a mentális frissességed, a maca remek választás lehet! 2-3-4
II. Természetes vágyfokozás és termékenységtámogatás
A maca gyökeret már az ősi perui kultúrák is használták a libidó és a termékenység fokozására! Az elmúlt évek kutatásai igazolták, hogy a maca mind férfiak, mind nők esetében támogathatja a szexuális funkciókat és a nemi vágyat.
Férfiaknál segíthet növelni a spermiumok számát és mozgékonyságát, míg nőknél hozzájárulhat a hormonális egyensúlyhoz és a termékenység javításához. Egy 2010-es áttekintő tanulmány szerint a maca jelentős pozitív hatást gyakorolhat a szexuális vágyra egészséges felnőtt férfiaknál és menopauzán átesett nőknél is, valamint enyhe erekciós diszfunkcióban szenvedő férfiak esetében.5
Egy 2001-es kutatás pedig kimutatta, hogy a maca javítja a spermiumok termelődését és mozgékonyságát, míg egy 2015-ös tanulmány szerint a maca 12 hétig tartó szedése növelheti a spermiumok koncentrációját. 6,7
A női termékenységet támogathatja azzal, hogy segít helyre billenteni a hormonháztartást, csökkentheti az ösztrogéndominanciát és támogatja az ideális ösztrogén/progeszteron egyensúlyt. 8
Ha természetes módon szeretnéd támogatni a hormonális egyensúlyt és fokozni a vitalitásodat, a maca kiváló választás lehet!
III. A maca hatása a hormonális egyensúlyra
A maca gyökérben található alkaloid vegyületek serkentik az agyban lévő hipotalamusz és a hipofízis (agyalapi mirigy) működését. Ezek a struktúrák irányítják a hormonrendszert, és szabályozzák a mellékvesét, a pajzsmirigyet és a petefészkeket – mindezek pedig hormonokat termelnek.
A maca nemcsak a HPA-tengelyre (hipotalamusz-agyalapi mirigy-mellékvese) van jótékony hatással, hanem a HPG-tengelyre is (hipotalamusz-agyalapi mirigy-gonád). A gonád az ivarmirigy tudományos neve, nőknél a petesejt, amely hormonokat állít elő.
A maca segíthet kiegyensúlyozni a luteinizáló és tüszőserkentő hormonok szintjét, amit az agyalapi mirigy termel, így közvetve támogathatja az ösztrogén és progeszteron hormonok termelődését is.
Hormonális egészség és klimax
A Maca gyökér segíthet szabályozni, serkenteni és kiegyensúlyozni a hormonháztartást, férfiak és nők számára egyaránt. Különösen nagy hasznát vehetik a változókorba lépő (premenopauzás) és már a klimax (menopauza) időszakában lévő nők. 9-10
Egy 2011-es szisztematikus áttekintő tanulmány szerint a maca gyökér hatékonyan támogathatja a menopauzával járó tünetek kezelését, például a hőhullámok, szorongás, depresszió és szexuális diszfunkció esetén.11
A maca a hagyományos gyógyászatban a PMS (premenstruációs szindróma) tüneteinek enyhítésére is népszerű választás.
Csontritkulás elleni küzdelem
A nők körében 4-szer gyakoribb a csontritkulás, mint a férfiaknál. Az ösztrogén hormon kulcsszerepet játszik a csonttömeg megőrzésében, mivel elősegíti a kalcium felszívódását a vérből és gátolja annak elvesztését.
A maca segíthet a csontképzés folyamatában. Egy 2006-os kutatás szerint napi 2x1000 mg maca szedése 4 hónapon keresztül növelte a változókorú nők csontsűrűségét.
A leírt információk a maca gyökérrel kapcsolatos hiteles, tudományos kutatások eredményeinek összessége, amelyet érdemes tudni.
A fenti információk segítik a tájékozódást. Érdemes azonban a tested jelzéseire figyelni. Amennyiben szükségét érzed, érdemes orvoshoz, szakemberhez fordulni!
Hivatkozások:
1 Stone M, Ibarra A, Roller M, et al. A pilot investigation into the effect of maca supplementation on physical activity and sexual desire in sportsmen. J Ethnopharmacol. 2009 Dec 10;126(3):574-6
2 Guo SS, Gao XF, Gu YR, et al. Preservation of Cognitive Function by Lepidium meyenii (Maca) Is Associated with Improvement of Mitochondrial Activity and Upregulation of Autophagy-Related Proteins in Middle-Aged Mouse Cortex. Evid Based Complement Alternat Med. 2016;2016:4394261.
3 Rubio J, Qiong W, Liu X, et al. Aqueous Extract of Black Maca (Lepidium meyenii) on Memory Impairment Induced by Ovariectomy in Mice. Evid Based Complement Alternat Med. 2011;2011:253958.
4 Gonzales GF, Gasco M, Lozada-Requena I. Role of maca (Lepidium meyenii) consumption on serum interleukin-6 levels and health status in populations living in the Peruvian central Andes over 4000 m of altitude. Plant Foods Hum Nutr. 2013 Dec;68(4):347-51.
5 Shin BC, Lee MS, Yang EJ, et al. Maca (L. meyenii) for improving sexual function: a systematic review. BMC Complement Altern Med. 2010 Aug 6;10:44
6 Gonzales GF, Cordova A, Gonzales C, et al. Lepidium meyenii (Maca) improved semen parameters in adult men. Asian J Androl. 2001 Dec;3(4):301-3.
7 Melnikovova I, Fait T, Kolarova M, et al. Effect of Lepidium meyenii Walp. on Semen Parameters and Serum Hormone Levels in Healthy Adult Men: A Double-Blind, Randomized, Placebo-Controlled Pilot Study. Evid Based Complement Alternat Med. 2015;2015:324369.
8 medcraveonline.com/JNHFE/JNHFE-06-00217.pdf
9 Meissner HO, Kapczynski W, Mscisz A, Lutomski J. Use of gelatinized maca (lepidium peruvianum) in early postmenopausal women. Int J Biomed Sci. 2005 Jun;1(1):33-45.
10 Meissner HO, Mrozikiewicz P, Bobkiewicz-Kozlowska T, et al. Hormone-Balancing Effect of Pre-Gelatinized Organic Maca (Lepidium peruvianum Chacon): (I) Biochemical and Pharmacodynamic Study on Maca using Clinical Laboratory Model on Ovariectomized Rats. Int J Biomed Sci. 2006 Sep;2(3):260-72.
11 Lee MS, Shin BC, Yang EJ, et al. Maca (Lepidium meyenii) for treatment of menopausal symptoms: A systematic review. Maturitas. 2011 Nov;70(3):227-33
Tájékoztatás: az étrend-kiegészítõk az érvényben lévõ európai uniós szabályozás szerint élelmiszereknek minõsülnek, amelyek a hagyományos étrend kiegészítését szolgálják, és koncentrált formában tartalmaznak tápanyagokat. Bár az étrend-kiegészítõk kedvezõ élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérõ lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelõzõ vagy gyógyító hatást tulajdonítani. A termék nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot! A termék nem gyógyít betegségeket! A termék nem az orvosi kezelés helyettesítésére alkalmas! Betegség esetén használatát beszélje meg kezelõorvosával. Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! Ne szedje a készítményt, ha az összetevõk bármelyikére érzékeny vagy allergiás! Kisgyermektõl elzárva tartandó!