Ráz a hideg, kedvetlenség gyötör, a kimerültség kerülget és semmihez sincs kedved?
Bizonyára ismerős ez az érzés, amikor az influenzaszezonban egy megfázás elrontja az ember kedvét. A testben valamiféle belső harc folyik, küzd a túlélésért.
Hol van ilyenkor az immunrendszer válasza?
A szervezetünk két fő immunrendszerrel rendelkezik: a velünk született és az adaptív.
A fertőzések elleni védekezésben általában a velünk született immunrendszer játszik kiemelkedő szerepet. Ez a rendszer speciális sejtekből és enzimekből áll, amelyek állandóan jelen vannak és azonnal reagálnak a mikrobák elleni küzdelemre a fertőzés helyén, amint a veszély felbukkan.
Az adaptív immunrendszer képes emlékezni konkrét kórokozókra, és így tartós védelmet biztosítani a visszatérő fertőzésekkel szemben.
Kevesen tudják, de a D-vitamin elengedhetetlen az immunválasz aktiválásához, és a megfelelő mennyiségű bevitele nélkül az immunrendszer kevésbé képes leküzdeni a fertőzéseket.
Az immunrendszer különféle sejtek és fehérjék (antitestek) összessége.
A fehérvérsejtek, például a T-sejtek és B-sejtek, szerepet játszanak a fertőzések és betegségek elleni védelemben. Az immunrendszer aktiválódik, amikor idegen anyagokat észlel, és ezáltal megindul a védekezési folyamat.
A folyamat összetett, mégis intelligensnek mondható a szervezet, amely képes magát kijavítani megfelelő támogatás függvényében.
A stresszes életvitel gyakran gyengítheti az immunrendszert, így fontos, hogy tudatosan támogassuk azt. A komplex összetételű táplálék-kiegészítők, mint például a C-vitamin, D-vitamin és cink, segíthetnek erősíteni a velünk született immunrendszert, különösen télen, amikor a felső légúti megbetegedések gyakoribbak.
Látható, hogy a velünk született immunrendszer optimális működése egy összetett feladat, létfontosságú a szervezet egészséges működéséhez és a betegségek elleni védekezéshez.
Az immunrendszer hatékonysága azonban az életkorral változik. Különböző életfázisokban, például csecsemőkorban, 30-50 éves kor között is, illetve idősebb korban, különféle immunvédelmi mechanizmusok dominálnak.
Az immunrendszert ezért az életkorunknak megfelelően szükséges támogatni.
Hogyan és milyen módon?
Figyeljünk testünk reakcióira, hiszen megadja azokat a jelzéseket, amelyekből megtehetjük az első lépéseket a jobb közérzet kiépítése irányába.
Nem kell profinak lenni már az első pillanatokban, elég ha csak érzékeljük a változásokat és figyelünk arra, hogy megjelennek-e újabb tünetek (pl.: visszatérő fáradtság, levertség vagy ez csak az első 2-4 hétben jelentkezik, amikor a szervezet egy nagyobb méregtelenítési fázison megy keresztül sb.).
A mai zöldségeknek és gyümölcsöknek sajnos már nem akkora a tápanyagtartalma és tápértéke, hogy elegendő legyen a szervezet optimális működéséhez.
Ezért szükséges az egészséges életmód kialakításához a megfelelő mennyiségű és minőségű táplálék-kiegészítőkkel történő pótlás, amelyek rendszeres fogyasztásával könnyebben elérhető a kívánt állapot.
Legjobb napi rendszerességgel fogyasztani, mivel az immunsejtek 1-2 naponta újulnak meg, és a hatékony működéshez „tanulásra” van szükségük.
Hallottál már a komplex "tanítóról?"
Az X-Tend a piacon jelenleg elérhető legfejlettebb étrend-kiegészítő, ami mérhetően beépül a szervezetbe és 24 órán belül aktivizálhatja a velünk született immunrendszer működését. 23 összetevős hatóanyagkivonat komplex.
A legerősebb vírus- és baktériumölő hatóanyagot is tartalmazza: az 1/3-1/6 béta-glükánt.
Tekints be a shop-ba, ahol a komplexebb immunerősítők választékával találkozhatsz!
Nem szükséges az év 365 napján ugyanazt az 1-2 féle vitamint és ásványi anyagot fogyasztani. Érdemes egy-egy kúra után (2-4 havonta) másik fajtára váltani, majd 4-8 hónap után ismét visszatérni.
Sokszor lehet hallani, hogy mozogjunk-mozogjunk! Az ülőmunka tönkre teszi a testet. Nem arra találták ki, hogy naphosszat egy kényelmetlen székben a monitor előtt görnyedjen.
A rendszeres testmozgás beindítja az anyagcsere folyamatokat, amely fontos a méreganyagok távozásában.
Ahogy ezek a toxikus méreganyagok kezdenek kiürülni a szervezetből, kezdünk fellélegezni és egyre könnyedebben tudunk felmenni a lépcsőn, vagy egyszerűen csak azt vesszük észre, hogy gyorsabban elvégezzük a kerti munkát.
Ha a családban gyerekek is vannak, akkor az egész családnak fontos odafigyelni az egészségre.
Különös tekintettel a gyerekekre, akik gyakran hordozzák a vírusokat. Ezért az immunrendszer erősítése mellett a gyermekek egészségére is kiterjedő megelőző intézkedéseket fontos szem előtt tartani.
Nézz szét a shop-ban, ahol kifejezetten Gyermekeknek szóló táplálék-kiegészítőket találsz!
A stresszes életmód és folyamatos munka ellenére is van lehetőségünk erősíteni az immunrendszert.
A komplex táplálék-kiegészítők, valamint a megelőző intézkedések betartása mind segíthetnek az egészség megőrzésében.
Ne hagyjuk figyelmen kívül a gyerekek egészségét sem, és alakítsunk ki egészséges szokásokat a családban!
Forrás:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32223047/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18614945/
Dr. Paul Clayton: Legyen az ételed a gyógy-szered! c. könyv